Cinsiyet Değiştirdiğine Pişman Oldu

Haber: Cinsiyet Değiştirdiğine Pişman Oldu

Bursa’da cinsiyet değiştirip evlenen transseksüel Ö.Ö., eşinden şiddet görünce pişman oldu.

Bursa’da kendisi uğruna cinsiyet değiştiren eşine şiddet uyguladığı öne sürülen adam 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Can güvenliği olmadığı için polis korumasında bulunan transseksüel Ö.Ö. ise, “Kadınlıkla beraber şiddeti tanıdım, ihaneti tanıdım” diye konuştu.

6. Sulh Ceza Mahkemesi’nde “kasten yaralama” suçundan 5 yıla kadar hapsi istenen M.Ö.’nün (33) yargılanması sona erdi. Zorla duruşmaya getirilen M.Ö., hakkındaki iddiaları yalanlayarak suçsuz olduğunu söyledi. Mahkeme, sanık M.Ö.’yü “kasten eşini yaralama” suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırdı.

Eşinden korktuğu için duruşmaya katılmadığını söyleyen Ö.Ö. (40) ise, M.Ö.’nün 5 ay önce de kendisine şiddet uyguladığı için 5 ay hapis cezasına çarptırıldığını ifade ederek, “Bu karara istinaden 1. Aile Mahkemesi eşim M.Ö.’ye 6 ay eve yaklaşmama cezası verdi. Mahkeme can güvenliğim için bir polis görevlendirildi. Saldırıya uğrayacağımı hissettiğim anda polisi arıyorum. Evden işe polis nezaretinde gitmek zorunda kalıyorum” diye konuştu.

Türkiye’de kadın olmanın çok zor olduğunu ifade eden Ö.Ö., “Türkiye’de kadın olmak, hele hele transseksüel kadın olmak çok zor. Çünkü biz toplumun, devletin ve çeşitli kurumların dışladığı insanlarız. Kadınlıkla beraber şiddeti de tanıdım, ihaneti tanıdım ve 1.5 yıldır ciddi anlamda eşimden şiddet görüyorum. Bu adliyeye yansımış vakalar devede kulak. Sürekli tehditler alıyorum ve dolaylı yollardan da onun yönlendirmesiyle saldırılara maruz kalıyorum. Can güvenliğim yok, bu konuda sığınabileceğim bir yer de yok” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s